Polacy oszczędzają na prezentach dla dzieci

Aż 60% Polaków zamierza oszczędzać na prezentach dla dzieci – tak wynika z badania opinii publicznej, przeprowadzonego przez UCE RESEARCH dla Grupy SkipWish. Rosnące ceny artykułów codziennej potrzeby i szalejąca inflacja mają wpływ na każdy obszar naszego życia – świąteczna celebracja również podlega nieubłaganym prawom ekonomii.

Prezenty dla najbliższych w 2022 roku

61,4% rodziców jest zmuszonych oszczędzać na prezentach świątecznych dla swoich dzieci. 28,7% ankietowanych nie planuje takiego ograniczenia wydatków. 7,1% badanych nie potrafi się określić, z kolei 2,8% Polaków w ogóle nie da dzieciom prezentów w tym roku.

W grupie rodziców, którzy planują oszczędzać na prezentach dla dzieci, główną grupę stanowią ankietowani w wieku 23-35 lat, z miesięcznymi dochodami poniżej 1000 zł netto. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest galopująca inflacja przy jednoczesnym braku odpowiedniego wzrostu wynagrodzeń.

Jak skompletować prezenty niewielkim kosztem?

Uczestnicy ankiety podzielili się również sposobami na skompletowanie prezentów, kiedy domowy budżet się nie dopina. 54,5% ankietowanych zamierza kupić upominki korzystając z sezonowych promocji. Natomiast 12% rodziców wskazało na potrzebę pożyczenia pieniędzy od rodziny, znajomych lub firm finansowych.

Nie chcesz oszczędzać na prezentach dla najbliższych? Sprawdź bezpieczną, długoterminową pożyczkę od TAKTO Finanse do nawet 12 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *