Niemcy o krok od zalegalizowania marihuany? Szczegóły reformy legalizacyjnej

W ostatnich dniach grupa prasowa Redaktions Netzwerk Deutschland poinformowała o projekcie legalizacji posiadania, uprawy i zakupu marihuany, który niebawem ma zostać przedstawiony przez niemiecki rząd.

Rządowy projekt ws. legalizacji pozwoli Niemcom na posiadanie 20 gramów marihuany

Jak podaje RND, o wytycznych reformy legalizacji miał poinformować niemiecki Minister Zdrowia, Karl Lauterbach. Według projektu każda osoba powyżej 18 roku życia będzie mogła posiadać do 20 gram konopi do użytku własnego.

Warto jednak wspomnieć, że niemiecki rząd planuje wprowadzić ograniczenia – ilość psychoaktywnej substancji THC w produktach konopnych ma wynosić 15 procent. W przypadku osób pomiędzy 18. a 21. rokiem życia limit ten zmniejszony zostanie do 10 procent.

Na jakich zasadach będzie odbywała się sprzedaż marihuany? Rząd ustala zasady

Według informatorów z RND konopie miałby pochodzić wyłącznie z plantacji znajdujących się na terenie Niemiec, co pozwoliłoby uniknąć władzom ewentualnych konfliktów wynikających z obowiązującego prawa międzynarodowego i unijnego. Niemiecki rząd ma jednocześnie zabronić wszelakich działań marketingowo-reklamowych, które miałby promować marihuanę.

Co ważne, produkty konopne będzie można dostać w licencjonowanych punktach sprzedaży, zarówno w sklepach, jak i aptekach. Eksperci szacują, że legalizacja marihuany może przynieść niemieckiemu budżetowi roczny dochód rzędu nawet 4,7 miliarda euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *