Jak kupić węgiel na PGG? Najczęstsze problemy internautów

W ostatnim czasie okazało się, że zakup opału węglowego za pośrednictwem strony internetowej Polskiej Grupy Górniczej nie należy do najłatwiejszych zadań. Towar cieszy się dużym zainteresowaniem internautów, a jego ilość pozostaje ograniczona. Jak kupić węgiel na PGG? Zapoznaj się z naszym artykułem.

Jak kupić węgiel na PGG? Godziny sprzedaży

Polska Grupa Górnicza poddaje regulamin sklepu cyklicznym aktualizacjom, wprowadzając odświeżone zapiski, określające zasady dotyczące sprzedaży opału węglowego. 29 sierpnia 2022 roku ustanowiono, że łączny limit zakupowy towaru w jednej transakcji wynosi trzy tony. W przypadku opału konfekcjonowanego progiem jest jedna tona.

Warto pamiętać, że towar nie jest dostępny w sprzedaży przez całą dobę. Jak kupić węgiel na PGG? Asortyment dostępny jest do nabycia dla klientów wyłącznie we wtorki i czwartki od godziny 16:00. Co prawda, opał kupić można aż do momentu wyczerpania zapasów, jednak ze względu na duże zainteresowanie produktem, asortyment sklepowy wyprzedawany jest najczęściej już w przeciągu pierwszej godziny.

Z czym związane jest duże zainteresowanie sprzedażą elektroniczną opału węglowego?

Jak zaznacza dostawca, częsty brak towaru w asortymencie sklepu związany jest z ogromnym zainteresowaniem Polaków zakupem węgla. Warto dodać, że w ofercie PGG dostępne jest blisko 100% opału węglowego, pochodzącego z kopalń przedsiębiorstwa. Produkt szczególną popularnością cieszy się na przełomie września i października, kiedy to rozpoczynają się pierwsze znaczne spadki temperatury powietrza.

Jak kupić węgiel na PGG, nie ryzykując wylogowaniem z serwisu? Warto pamiętać, że serwery Polskiej Grupy Górniczej mogą spotkać się z przeciążeniami spowodowanymi dużą liczbą odwiedzin strony. Aby uniknąć przerwania transakcji, konto kupującego warto założyć już kilka godzin przed rozpoczęciem sprzedaży opału. W przypadku jakichkolwiek problemów z działaniem witryny polecane jest cykliczne odświeżanie strony.

Jak kupić węgiel na PGG z opcją odbioru osobistego?

W ofercie sklepu PGG sprzedawany jest opał węglowy, który dostępny jest także do odbioru osobistego w punkcie wydania w danej kopalni lub na wybranym składzie KDW w godzinach pracy placówki.

Zastanawiasz się, jak kupić węgiel na PGG z odbiorem osobistym? Po złożeniu zamówienia po produkt należy zgłosić się osobiście pojazdem, który przystosowany jest do załadunku towarów sypkich.

Jak zaznacza dostawca, węgiel nie może zostać przewieziony luzem, np. za pomocą big bagów. Nie ma również możliwości dzielenia odbioru na kilka odrębnych środków transportu. PGG pozwala jednak na załadunek węgla na zestaw pojazdów, ale wyłącznie jednorazowo.

Co ważne, towar powinien zostać odebrany z punktu wydania do 30 dni od daty złożenia zamówienia.

Wydatki związane z nadchodzącym okresem grzewczym obciążają Twój budżet? Pomyśl o finansowaniu zewnętrznym

Coraz więcej polskich rodzin odczuwa skutki ostatnich podwyżek cen surowców. Planujesz zakup opału węglowego, ale nie posiadasz wystarczającej ilości oszczędności? Obecnie na rynku dostępne są atrakcyjne kredyty pozabankowe, które można przeznaczyć na dowolny cel.

Wybierając finansowanie zewnętrze, warto jednak zdecydować się na sprawdzonego pożyczkodawcę, odznaczonego specjalnymi wyróżnieniami, takimi jak Certyfikat Audytu Etycznego. Rzetelne przedsiębiorstwa pozabankowe pomagają w pokryciu pilnych wydatków, oferując klientom umowy kredytowe, bazujące m.in. na Zasadach Dobrych Praktyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *