Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę przez internet?

Decydując się na kredyt pozabankowy, należy wybrać odpowiedniego pożyczkodawcę, który zachowuje najwyższe standardy w zakresie świadczenia usług finansowych. Potrzebujesz dodatkowej gotówki i zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu online? Przeczytaj, jak bezpiecznie wziąć pożyczkę przez internet.

W jaki sposób sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy?

Przed przystąpieniem do procedury podpisania pozabankowej umowy kredytowej warto zweryfikować wiarygodność pożyczkodawcy. Wnioskodawca, planujący zaciągnięcie dodatkowej gotówki, powinien sprawdzić czy firma pozabankowa widnieje w specjalnych spisach, które potwierdzałyby jej współpracę z oficjalnymi organami.

Jedną z organizacji, skupiającą rzetelne instytucje finansowe, jest m.in. Związek Przedsiębiorstw Finansowych. Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę przez internet? Odpowiedzialne firmy pozabankowe przestrzegają ogólnych norm moralnych, przyjętych do stosowania na polskim rynku finansowym, które ujęte są w takich dokumentach, jak m.in. Zasady Dobrych Praktyk. Warto również dodać, że oprócz ZDP firmy pożyczkowe, skupione w Związku Przedsiębiorstw Finansowych, stosują się także do wytycznych, dotyczących procesu sprzedaży wierzytelności. Spis firm pozabankowych, należących do ZPF, dostępny jest na stronie internetowej instytucji.

Warto również dodać, że odpowiedzialne firmy pozabankowe podlegają pod ustawę o kredycie konsumenckim, która ma na celu ochronę pożyczkobiorców, zaciągających gotówkę od instytucji finansowych.

Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę przez internet? Certyfikaty i wyróżnienia

Wybierając firmę pozabankową, wnioskodawca powinien dokładnie zweryfikować, czy podejmowane przez instytucję działania są w pełni etyczne i zgodne z prawem. Wiarygodne placówki finansowe odznaczone są specjalnymi wyróżnieniami, potwierdzającymi jakość oferowanych przez nie usług.

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem dodatkowej gotówki i zastanawiasz się, jak bezpiecznie wziąć pożyczkę przez internet? Rzetelne firmy wyróżniane są takimi dokumentami, jak np. certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy Loan Magazine. Przedsiębiorstwa pozabankowe, które odznaczone zostały świadectwem, zobowiązują się m.in. do przestrzegania zasad dotyczących profesjonalnej windykacji oraz rozpatrywania wszelkich skarg i wniosków konsumentów w trybie reklamacyjnym.

Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę przez internet? Umowa o kredyt pozabankowy

Podczas podpisywania umowy o kredyt pozabankowy doradca powinien w czytelny i zrozumiały sposób przedstawić klientowi treść dokumentu z prośbą o pożyczkę. Co więcej, w przypadku jakichkolwiek niejasności konsultant udzieli wnioskodawcy wyczerpującej informacji, objaśniając zawartość formularza.

Warto zaznaczyć, że wiarygodne firmy pozabankowe umożliwiają klientowi odstąpienie od umowy kredytowej w terminie do 14 dni od daty podpisania dokumentu. Kredytobiorca otrzymuje odpowiedni formularz o rezygnacji wraz z pozostałymi załącznikami już w momencie zawierania umowy o pożyczkę pozabankową.

Co ważne, w przypadku nieprawidłowości po stronie instytucji finansowych, klient może uzyskać nieodpłatną poradę w zakresie sporu u Rzecznika Finansowego lub w pozarządowych organizacjach, takich jak Fundacja Konsumentów.

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie wziąć pożyczkę przez internet? Zaufaj sprawdzonym kredytodawcom pozabankowym

Firma TAKTO Finanse to doświadczony pożyczkodawca, wyróżniony m.in. Certyfikatem Audytu Etycznego. Nasi doradcy oferują atrakcyjne kredyty pozabankowe na jasnych zasadach. Potrzebujesz dodatkowej gotówki i zastanawiasz się, jak bezpiecznie wziąć pożyczkę przez internet? Skontaktuj się z naszym konsultantem i poznaj ofertę sprawdzonego kredytu online od TAKTO Finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *