Ile Polacy przeznaczą na tegoroczne Walentynki?

Choć święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami, spora część polskich par nie planuje celebrować tego dnia w wyjątkowy sposób. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez markę PayPo, 23% ankietowanych przyznało, że nie świętują oni Walentynek z partnerką lub partnerem. Wydawać by się także mogło, że to właśnie panowie wykazują większe zaangażowanie podczas święta zakochanych, decydując się najczęściej na zakup podarunków o kwocie rzędu od 100 do 200 złotych.

66% Polaków świętuje Walentynki z drugą połówką

Nie da się ukryć, że coroczne święto par na dobre zagościło już w polskiej tradycji. Autorzy badania zdradzają jednak, że tylko 66% respondentów planuje obchodzić 14 lutego ze swoją drugą połówką. Co więcej, 75% Polaków uważa się za romantyczną osobę, podczas gdy 10% na to samo pytanie odpowiedziało przecząco.

Jakie prezenty walentynkowe kupują Polacy?

Autorzy badania zapytali także ankietowanych o to, jakie prezenty planują wręczyć oni swojej drugiej połówce z okazji nadchodzącego święta. Jak ustalono, to właśnie panowie przeznaczają więcej pieniędzy na walentynkowe podarunki – co czwarty mężczyzna na prezent wydaje średnio od 100 do 200 złotych. W przypadku kobiet kwota ta oscyluje w granicach 50-100 złotych.

Po jakie upominki najchętniej sięgają panowie? Mężczyźni najczęściej decydują się na kwiaty (55%), czekoladki (45%), kosmetyki i perfumy (30%) oraz biżuterię (27%). Panie stawiają z kolei na kosmetyki i perfumy (39%), czekoladki (39%) oraz drobne gadżety, np. kubki i ramki na zdjęcia (27%).

Choć wydawać być się mogło, że Święto Zakochanych traci na popularności, zainteresowanie uroczystością w dobie pandemii było jeszcze mniejsze. Jak przyznają twórcy zestawienia przygotowanego przez Barometr Prov. – w 2020 roku ponad połowa respondentów deklarowała zamiar obchodzenia Walentynek, rok i dwa lata później taką samą odpowiedź wskazał już zaledwie co trzeci ankietowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *