Budowa elektrowni atomowej w Polsce szansą na bezpieczeństwo energetyczne

W niedzielę, 23 października, Jacek Sasin razem z Anną Moskwą odbyli wizytę w Waszyngtonie, gdzie toczone były rozmowy na temat bezpieczeństwa energetycznego i budowy elektrowni jądrowej w Polsce. „To bardzo konstruktywne i ważne spotkanie, które dotyczyło naszych wspólnych projektów w zakresie energetyki jądrowej (…)” – zaznacza wicepremier. Relacjonujemy, jak przebiegło weekendowe spotkanie.

Polski program jądrowy przewiduje powstanie dwóch elektrowni jądrowych

Anna Moskwa, szefowa resortu klimatu i środowiska, zdradziła, że zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami na terenie Polski mają zostać wybudowane dwie elektrownie w różnych lokalizacjach. Jak zaznacza minister, do końca bieżącego roku ma zostać wybrana odpowiednia technologia, w której budowana będzie pierwsza z planowanych elektrowni.

Kto wybuduje polskie elektrownie jądrowe? Jacek Sasin odpowiada

Po spotkaniu z amerykańską sekretarz energii Jacek Sasin zdradził, że rząd jest już bardzo blisko decyzji, by wskazać odpowiedniego partnera, który podejmie się budowy polskich elektrowni. Podczas wizyty politycy dyskutowali na temat decydujących elementów oferty złożonej przez Stany Zjednoczone. Jacek Sasin przyznał, że decyzja polskiego rządu w sprawie planowanej inwestycji powinna zapaść w ciągu kolejnych kilku dni.

Warto jednak przypomnieć, że wiceminister planuje także dodatkowe rozmowy na temat budowy elektrowni, m.in. z partnerem koreańskim.

Jak zapewnia rząd, inwestycja ta będzie stanowiła dla Polski stabilne źródło energii, wzmacniając jednocześnie niezależność energetyczną naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *