Banki podnoszą opłaty związane z użytkowaniem konta

Portal radia RMF FM informuje, że coraz więcej banków decyduje się na podniesie opłat, związanych z użytkowaniem konta. Na wzrost kosztów, związanych z prowadzeniem rachunku, są narażeni szczególnie ci klienci, którzy regularnie przeprowadzają transakcje gotówkowe – koszt pojedynczej wypłaty może wynieść nawet 10 złotych.

Cennik wypłat z bankomatów obcych staje się coraz droższy

Redakcja RMF FM, powołując się na portal Bankier.pl informuje, że pierwszym bankiem, który zdecydował się na drastyczne podniesienie kosztów, jest PKO BP. Wiele z oferowanych do tej pory kont zostanie przekształconych w konto Zero za Zero z darmowym rachunkiem, w którym posiadanie karty będzie kosztować 10 zł miesięcznie.

Opłata będzie możliwa do uniknięcia w sytuacji, w której każdego miesiąca dokonamy 5 transakcji bezgotówkowych bądź za pośrednictwem Blika. Wypłata w bankomatach obcych będzie kosztować 10 zł – klienci banku będą mogli liczyć na pierwszą wypłatę za darmo.

Podwyżka cen dotyka coraz większego grona klientów

Bank PKO BP nie jest jedyną instytucją, która zdecydowała się na podwyżkę stawek za wypłatę gotówki z bankomatów. Kolejnym bankiem jest BNP Paribas, planujący podniesie kosztów wpłat i wypłat w placów z 7 do 12 złotych. Wzrosnąć ma również stawka za wypłatę z bankomatów Euronet z 5 do 7 zł oraz cena karty debetowej.

Eksperci szacują, że na przestrzeni nadchodzących miesięcy, opłata rzędu 10 zł za pojedynczą transakcję może stać się normą. W teorii, wzrost opłat może okazać się mniej dokuczliwy, niż się wydaje – z każdym rokiem rośnie bowiem odsetek osób, które decydują się przejść na płatność bezgotówkową. Warto podkreślić jednak, że tendencja ta spotyka się ze znacznym sprzeciwem przedsiębiorców, którzy wymieniają liczne koszty, z jakimi wiąże się obsługa płatności kartą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *