38% zatrudnionych Polaków szuka nowej pracy. Jakie są tego powody?

We wrześniu 2022 roku eksperci z Grupy Pracuj, którą reprezentują słynni polscy specjaliści z zakresu HR i komunikacji, przygotowali badanie obrazujące plany zawodowe Polaków. Wyniki raportu mogą zaskoczyć niejedną osobę – jak pokazują dane, aż 38 procent Polaków aktywnie poszukuje nowej pracy.

Młodzi Polacy chcą zmian – poznaj wyniki raportu

Warto zauważyć, że największą mobilnością wykazują się młodzi Polacy w wieku od 18 do 24 lat. To właśnie respondenci z Generacji Z najchętniej przeglądają aktualne oferty – zainteresowanie zmianą pracy wyraziło aż 52% ankieterów z tej grupy wiekowej. Portale z ogłoszeniami o pracę przeglądają także odrobinę starsi Polacy – 46% osób w wieku 25-34 lat zastanawia się nad nowym miejscem zatrudnienia.

Dlaczego Polacy chętnie zmieniają pracodawców? Specjaliści odpowiadają

Jak przyznała Agnieszka Bieniak, Dyrektorka HR z Grupy Pracuj, aktywność Polaków na platformach z ofertami pracy może być związana z aktualnymi zawirowaniami gospodarczymi oraz stale rosnącą inflacją. 57% respondentów wskazało, że poszukuje nowego miejsca pracy, ponieważ chcieliby oni więcej zarabiać.

Zastanawiasz się, jakie jeszcze intencje kierują Polakami, którzy poszukują nowego pracodawcy? Ankieterzy przyznają także, że nie posiadają oni możliwości rozwoju i awansu (30%), czują się niedocenieni w obecnym miejscu pracy (27%) oraz chcieliby zmienić branżę lub zawód (21%).

Obserwując aktualną sytuację gospodarczą państwa, wyniki przeprowadzonego badania nie powinny nikogo szokować – jak pokazuje raport, jedną z najważniejszych motywacji Polaków do zmiany pracy pozostaje niezmiennie chęć uzyskiwania wyższego wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *